5218 відгуків
0 (800) 20-98-87
Запчасти и оборудование для ремонта мобильных телефонов

Все, що потрібно знати про екрани смартфонів

Все, що потрібно знати про екрани смартфонів
Сучасний ринок смартфонів, в прямому сенсі слова, тріщить по швах від неймовірного безлічі всіляких моделей девайсів. Багато вибирають пристрій розкручених брендів, деякі все ж звертають увагу на технічні показники, а для інших велике значення має зовнішній вигляд телефону. Мабуть, для всіх користувачів одним з показників високого класу гаджета є надійна робота екрану, його яскраві та насичені кольори, швидкість реакції touch-скрін і т. п. Від чого залежать ці властивості, які існують різновиди дисплеїв, а також які їх особливості, про це ми і поговоримо далі.
Основні типи дисплеїв для смартфонів
На сьогоднішній день існують два види екранів. Першим, найбільш поширеним і давно винайдений, є TFT LCD IPS. Даний дисплей відноситься до рідкокристалічного. У нього активна матриця з управлінням за допомогою тонкоплівкових транзисторів. Самі по собі пікселі в даному екрані не здатні випромінювати світло, цю функцію виконує світлодіодна LED-підсвічування, встановлена за матрицею. Принцип дії в даному випадку — досить простий і надійний: струм діє на молекули рідких кристалів, які при цьому повертаються і тим самим пропускають світло, випромінюване кожним пікселем.
Варто зазначити, що перевірку екрану з матрицею типу IPS на наявність битого пікселя слід здійснювати не на чорному тлі, як багато хто помилково вважають, а на білому або якому-небудь іншому. У даному разі важливо, щоб світ пройшов через пікселі. Чорний фон для перевірки годиться лише в ситуації із застарілою TN матрицею, яку виробники в сучасні девайси вже давно не встановлюють.
До другого типу дисплеїв відноситься TFT AMOLED, який представляє собою активну матрицю на органічних світлодіодах. Тут зовсім інший принцип дії, тому даний тип екрану не потребує світлодіодним LED-підсвічування, яка повинна світити на піксель, як у випадку з TFT LCD IPS. Тому дисплей TFT AMOLED — тонший за свого «старшого брата», при цьому і споживання енергії тут в рази менше, так як підсвічування здійснюється вибірково. Хоча про це і пишеться виключно в науково-популярних статтях, але на практиці особливої різниці в роботі користувач не відчує, так як при експлуатації ми не спостерігаємо темних об'єктів на екрані протягом тривалого проміжку часу. Це просто пояснити. Екрани для смартфонів типу AMOLED мають в рази менший відгук пікселя, (в порівнянні з IPS), який становить 0,1 мс. Тому людському оку побачити принципову різницю у роботі практично не реально. Також варто відзначити, що AMOLED-екрани характеризуються чудовою яскравістю.
Виробники сучасних смартфонів комплектують свої пристрої поліпшеним дисплеєм Super AMOLED, де touch-скрін клеїться безпосередньо до екрану, при цьому повітряного прошарку тут немає. Згодом вийшло більш чітке і контрастне зображення, а займана екраном площа зменшилася.
Недоліки різних типів дисплеїв смартфонів
Основним недоліком екранів TFT LCD IPS, природно, є світлодіодне підсвічування. Можна побачити, як такі дисплеї «чарівним чином» світяться при вимкненому світлі. Якщо ж для користувача це не є проблемою, то це властивість можна віднести до недоліків даної технології. Однак не варто забувати, що дисплеї TFT LCD IPS займають більше місця в смартфонах, ніж ті ж AMOLED. А якщо порівняти насиченість кольорів, їх різноманітність і контрастність, то дисплеї TFT LCD IPS йдуть далеко позаду технологією AMOLED. Однак екрани з IPS матрицею мають кольору, які виглядають більш м'якими і натуральними. Так що тут теж є над чим замислитися.
Як запевняють виробники екранів AMOLED їх продукт — не такий довговічний, як у попередників, і термін служби складає в середньому близько 7 років. З плином часу пікселі поступово вигорають. Навіть по закінченні року або більше спостерігається значне зниження яскравості дисплея.
Екрани типу AMOLED не так захищені від падінь, як LCD. Багато користувачів, випустивши смартфон з дисплеєм TFT LCD IPS, навіть якщо він весь покрився тріщинами, можуть користуватися гаджетом ще протягом тривалого часу. У той час як розбитий AMOLED всього через пару днів покриється білою пеленою, крізь яку нічого вже не побачити. Заміна екрану потрібно відразу ж після інциденту.
Дисплеї для смартфонів Super AMOLED також мають деякі недоліки. При розгерметизації екрану, яка трапляється досить часто в результаті падіння або з часом, можна побачити неприємні жовті плями в деяких місцях дисплея. Користуватися таким екраном можна, але задоволення від цього — сумнівне.
В цілому не так все і прекрасно з AMOLED екранами, які намагались забрати гілку першості у TFT LCD IPS. Природно, за цими дисплеями — майбутнє. Безсумнівно, ця технологія буде викристалізовуватися до ідеального, і в підсумку ми отримаємо екрани, про які мріємо. Відповідно, TFT LCD IPS технологія кане в Лету.
Що таке retina-екрани і в чому «фішка»?
Любители известных во всем мире смартфонов «с яблочком» часто хвастаются тем, что их устройства оснащены retina-экраном. Что это такое и есть ли преимущества у дисплея подобного рода? На самом деле retina-экран — это всего лишь маркетинговый ход, а не техническое ноу-хау. Apple прозвала так свои экраны, потому что на 1 дюйм приходится около 300 пикселей. Более того, человеческий глаз в среднем способен воспринимать именно такое количество, поэтому в целом все производители берут это число за основу, и компания Apple не стала исключением. Всі моделі «яблучних» смартфонів оснащені стандартними екранами LCD IPS, а серія Iphone X —дисплеями AMOLED.
Підсумки
Сподіваємося, наша стаття стала для Вас корисною. Якщо ж Ви шукаєте якісні дисплеї для смартфонів, звертайтеся в Інтернет-магазин MasterClub. Тут Ви завжди знайдете оригінальні екрани і інші запчастини для гаджетів за помірними цінами! Чекаємо замовлень!
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner