5218 відгуків
0 (800) 20-98-87
Запчасти и оборудование для ремонта мобильных телефонов

Термовоздушние паяльні станції: особливості і переваги

Термовоздушние паяльні станції: особливості і переваги
Термовоздушние паяльні станції з'явилися унаслідок зростаючої необхідності безконтактної пайки. Техніка з кожним роком стає все більш і більш функціональною, при цьому її масогабаритні показники зменшуються, що в кінцевому підсумку призводить до більш складного ремонту, для якого й необхідна технологія безконтактної пайки. Термовоздушное паяльне обладнання ще називають станцією-феном, так як для роботи використовується гаряче повітря. Які особливості та переваги у паяльних станцій термовоздушного типу? Про це читайте далі.
Особливості та переваги термовоздушной паяльної станції
Як вже було сказано вище, термовоздушная паяльна станція ще називається станцією-феном. Всі процеси паяння здійснюються за допомогою гарячого повітря, що нагнітається турбіною або компресором. Звідси і підрозділ станцій на два основні різновиди:
турбінна;
компресорна.
Сьогодні на ринку паяльного обладнання найчастіше можна зустріти саме компресорні станції, і їх назва говорить сама за себе. Вони оснащені діафрагмовим компресором, що відповідає за нагнітання повітряного потоку, завдяки чому є можливість вирішити широкий спектр проблем. Це і пайка в місцях, до яких важко дістатися, і прогрів не однієї, а відразу декількох майданчиків контакту і т. д. З цих причин станції термовоздушного типу ефективно використовуються для ремонту мобільників, смартфонів, великої та дрібної побутової техніки. Потужності зазвичай вистачає для роботи як зі свинцевим, так і з бессвинцовым припоєм. Однак цього устаткування не по плечу рішення деяких завдань, наприклад, монтаж або демонтаж великий BGA-мікросхеми.
Для отримання більшої ефективності від роботи з таким обладнанням були винайдені об'єднані термовоздушние паяльні станції, які являють собою поєднання кращих можливостей фену з іншим паяльным обладнанням. У приклад можна привести поширену на ринку модель Lukey 852D+, в якій вдало поєднані функції термовоздушного фена і паяльника, при цьому вартість такого гібрида порадувала і новачків, і професійних майстрів своєю доступністю. Тому навряд чи знайдеться хоч один вітчизняний електронник, який не працював з цим приладом. Поява на ринку паяльного обладнання станції Lukey дало поштовх до випуску широкого спектру приладів, так чи інакше схожих на культову модель 852D+.
Сьогодні Ви без проблем підберете собі «паяльник» на будь-який смак і гаманець. Ми вирішили навести ще кілька прикладів. Асортимент станцій торгової марки Lukey, крім 852D+, представлений також моделями: 702, 868, 898, — які відрізняються від «класичної» типом нагнітача повітря. У них турбінний двигун, поміщений в рукоятці термофену. Завдяки чому спростився шланг-повітропровід від головного блоку, таким чином, значно покращилися ергономіка і зручність користування. Варто відзначити, що модель 853D укомплектована лабораторним блоком живлення, що істотно поліпшило її експлуатаційні показники.
Тепер давайте швидко пробіжимося по асортименту ще одного не менш відомого виробника «термовоздушек». Компанія AOYUE пропонує більш різноманітний вибір. Представлені моделі, які також мають вбудований лабораторний блок живлення (AOYUE 768), є станції, які мають в своїй конструкції ще і вбудований димопоглотітель (AOYUE 968). Ну а найбільш просунуті моделі оснащені не звичайним паяльником, а пристроєм для безсвинцевою пайки (AOYUE 2738A+). Також є в наявності і такі моделі, які оснащені пістолетом для демонтажу (AOYUE 2702A+, а також AOYUE 2703A+).
Чому на зміну термовоздушным паяльным станцій прийшли інфрачервоні?
Термовоздушная паяльна станція є першим поколінням ремонтного комплексу, яка була створена для монтажу/демонтажу мікросхем з SMD або BGA-корпус. Також вона продемонструвала прекрасну роботу і з малогабаритними компонентами SMT (планшети та інша дрібна споживча техніка). Але їм на зміну прийшли більш сучасні інфрачервоні паяльні станції. Це відбулося по наступним причинам:
термовоздушная станція має маленьку площу нагріву;
«термовоздушки» характеризуються нерівномірністю прогріву і зайвими термічними навантаженнями на сусідні компоненти;
робота станції термовоздушного типу загрожує деформацією монтажної плати.
Однак свої недоліки мали і ІК-станції. Як вже говорилося вище, ідеальним варіантом стали гібриди, які об'єднали кращі якості термовоздушних і інфрачервоних паяльних технологій. Ось ще один вдалий приклад — Scotle IR360 PRO V3, який став, мабуть, найуспішнішим гібридним ремонтним комплектом, що користується найбільшою популярністю серед величезної кількості майстрів сервісних центрів та інженерів виробничих комплексів.
Підсумки
Термовоздушние паяльні станції , як і раніше, залишаються відмінними інструментами для здійснення поверхневого монтажу. Це комплекси безконтактної пайки з прицільною напрямком потоку гарячого повітря, сила і потік якого регулюються на вимогу оператора. Це простий принцип роботи, зручна експлуатація і більш ніж вигідну цінову пропозицію. Широкий асортимент паяльних станцій термовоздушного типу, а також інші види паяльного обладнання Ви можете знайти в Інтернет-магазині MasterClub. Тут завжди перевірена якість та доступні ціни! Звертайтеся!
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner