Як вибрати паяльну станцію?

Проблема вибору паяльної станції з'являється не тільки у початківців, але й у досвідчених інженерів, фахівців сервісних центрів. А в зв'язку з набирає все більших обертів тенденції максимального поліпшення технічних показників і зменшення масогабаритних характеристик техніки, вибір ефективної паяльної станції стає найважливішим фактором успіху будь-якого майстра. Монтаж радіокомпонентів на заводах виробників стає все більш складним, відповідно, і лагодження такого пристрою в майстерні — теж. Але одна справа, коли всі технологічні процеси в заводських умовах виконує обладнання та програмний комплекс, а інше — жива людина, майстер сервісного центру. Природно, на ряду з досвідом і професіоналізмом такого фахівця величезне значення мають інструменти, якими він користується. Наш огляд дасть загальне уявлення про класифікацію паяльних станцій та їх особливості, щоб вибір обладнання став легким і в підсумку корисним.
Різновиди паяльних станцій
Паяльна станція буває:
- контактна;
- контактна безсвинцевою пайки;
- термовоздушная;
- комбінована термовоздушная;
- демонтажна;
- інфрачервона.
Контактна паяльна станція
Найпростішою і найпоширенішою паяльною станцією є контактна. Вона практично нічим не відрізняється від звичайного паяльника, але в даному випадку немає настільки явних недоліків в конструкції приладу. Однак у роботі такої станції на обличчя безліч проблем, однією з яких є перегрів чутливих елементів, в першу чергу, напівпровідників. Неполадки в роботі виникають через неможливість регулювання температури нагрівального елемента, так би мовити, традиційними способами. Проте вихід є. Регулюючи напругу на блоці живлення, що подається на нагрівальний елемент, можна змінювати температуру, уникнувши перегріву. Оптимальна температура повинна варіюватися в діапазоні від 250 до 330°С.
Паяльна станція для безсвинцевою пайки
Існує паяльна станція для безсвинцевою пайки. Принцип дії тут — схожий, як і у випадку з контактної станцією, але показники потужності нагрівального елемента — значно вище: від 75 до 160 Вт. Щоб стабілізувати безпечний температурний режим роботи, станції оснащуються мікроконтролером. Але є ряд завдань, з якими не в змозі впоратися ні контактна станція, ні станція для безсвинцевою пайки. В першу чергу, це SMT-монтаж, для якого необхідні мініатюрні SMD-компоненти і безвыводные BGA-мікросхеми. Такі елементи вимагають більш серйозного підходу, ніж робота звичайним паяльником. Тому варто обзавестися безконтактної паяльною станцією. Наприклад, термовоздушной, яка є на сьогоднішній день найбільш поширеною.
Термовоздушная паяльна станція
Робота паяльної станції термовоздушного типу — проста і, одночасно, надійна. За допомогою компресора або турбіни створюється потік повітря, який при проходженні через нагрівальний елемент, досягає необхідної температури. Таким чином, потоки повітря спрямовуються прямо в зону пайки. Як результат, — вирішується безліч проблем, що стосуються і пайки у важкодоступному місці, і прогріву декількох майданчиків контакту і т. п. Тому не дивно, що саме цей різновид паяльних станцій широко застосовується для ремонту смартфонів і побутової техніки. Тут можлива робота як з свинцевим, так і з бессвинцовым припоєм. Але і у термовоздушной паяльної станції є обмеження в застосуванні: це монтаж або демонтаж великий BGA-мікросхеми.
Комбінована термовоздушная паяльна станція
Термовоздушная паяльна станція стала популярною завдяки ефективній роботі в комбінації з іншими паяльними інструментами. Навряд чи знайдеться майстер, який не брав в руки найпоширенішу модель Lukey 852D+. Це оптимальне поєднання функцій термофену і паяльника при відносно невисокій вартості інструменту. Ми навели лише один успішний приклад, але існують і інші, більш сучасні.
Демонтажна паяльна станція
Пристрій демонтажної паяльної станції теж оснащений компресором, однак принцип його роботи заснований не на видуванні, а на всмоктуванні. Завдяки йому розігріті припої на контактній поверхні всмоктуються в область спеціального резервуара. Це досить зручно, і ті, хто хоча б раз выпаивали мікросхему в корпусі, одностайно погодяться з цим.
Інфрачервона паяльна станція
Інфрачервона паяльна станція ефективна при монтажі/демонтажі середньої або великої BGA-мікросхеми, при цьому тепловий вплив на елементи з пластику при пайку зведено до мінімуму. Також варто відзначити, що ІЧ-станції не вимагають використання величезної кількості насадок для конкретного типу мікросхем, що властиво, наприклад, термовоздушным паяльным приладів. Всі ці переваги дозволили інфрачервоним паяльным станцій витіснити застарілі і менш ефективні інструменти в центрах сервісного обслуговування смартфонів і ПК.
Підсумки
Ми сподіваємося, що наш огляд допоможе не помилитися з вибором паяльної станції. А якщо у Вас виникають сумніви, зверніться у нашу компанію. У MasterClub Ви не тільки отримаєте кваліфіковану консультацію та рекомендації щодо оптимального паяльного інструменту, але і зможете замовити всі необхідні запчастини і обладнання для ремонту смартфонів і планшетів. Звертайтеся!