Захист екрану: скло або плівка?

Не секрет, що при ремонті смартфонів або планшетів сьогодні в більшості випадків проблеми виникають саме з екранами. Раніше єдиним способом захисту була звичайна плівка на самоклеючій основі. Подібний аксесуар для мобільних телефонів досить ефективно захищає девайс від невеликих подряпин. Однак у наші дні є чудова альтернатива — захисне скло на планшет або смартфон. Що про нього треба знати і які переваги перед захисною плівкою?
Що потрібно знати про захисному склі на смартфон?
Серед усіх придбаних сьогодні запчастин для смартфонів і планшетів найбільш затребувані саме дисплейні модулі. Проблема полягає в тому, що вони не витримують будь-які сильні механічні навантаження. Можна поламати дисплейний модуль або один з його елементів, наприклад, скло, навіть у кишені джинсів або сумочці. Для захисту від подібних негативних явищ прийнято використовувати захисні скла на смартфон (планшет).
Серед переваг захисного скла перед плівкою слід виділити:
-
Виріб здатне забезпечити основне скло екрану вашого девайса в разі падіння (розіб'ється саме воно, а не головне скло). Якщо ж захисне скло тріснуло, його простіше поміняти, чим екран.
-
Клеїти захисне скло істотно простіше, ніж будь-навіть дуже якісну захисну плівку. З цим можна впоратися самостійно. У випадку з поклейка плівки на смартфон навіть найменша пилинка призводить до появи бульбашок.
-
Тактильні відчуття також істотно відрізняються. Багатьом набагато приємніше стосуватися захисного скла на телефоні, ніж плівки.
-
У даному випадку мається спеціальне олеофобне покриття та захист від появи подряпин.
-
Крім цього, міцність і надійність у скла більше, воно не відклеїться випадково, як це може бути у випадку з плівкою, наприклад, при спробі покласти мобільний телефон у вузький кишеню.
При цьому явних мінусів використання захисного скла на смартфоні немає. Однак свої особливості все ж є. Скло, без сумнівів, товщі плівки. Це питання суто індивідуальний. Комусь не подобається подібне «удосконалення» смартфона, хтось інший від цього без розуму. Одне можна сказати напевно — захисне скло істотно не обтяжує девайс.
Для справедливості треба зауважити, що захисне скло для «неходових» смартфонів або планшетів не завжди легко дістати. Не можна просто «підрізати» його, як у випадку з плівкою в потрібних місцях, щоб «підігнати» під розміри телефону.
Різновиди захисних стекол
Якщо ви думаєте, що просто замовити захисне скло для свого смартфона в Інтернеті — все, що від вас вимагається, ви помиляєтеся. Дана категорія продукції має свої особливості, які потрібно враховувати при виборі. Зокрема важливо знати, що мають моделі з різною товщиною. Найчастіше можна придбати варіанти з розмірами 0,3 мм, проте є і 0,26 мм. По суті особливої різниці між ними немає. Можна зустріти маркування 2.5 D. В даному випадку краї трохи заокруглені, їх приємно торкатися.
Останнім часом прилавки заполонили варіанти захисних стекол для флагманів типу Samsung Galaxy S6 Egde і iPhone 6/6S. Ці 3D моделі найчастіше в технічному плані не повторюють оригінальний зігнутий контур з цілісного скла. У більшості випадків це свого роду «хитрощі» виробників. Можна зустріти варіанти, коли скло зроблене за розміром екрана, однак не закруглено. В даному випадку під нього неодмінно забивається пил і бруд.
Крім цього, часто пропонуються моделі з вигнутими металевими боковинами, які прикріплені до звичайного скла. Зверху вся конструкція покрита плівкою, щоб краще трималася. Виглядає все це на любителя і не кожному до смаку. Оптимальним вибором в даному випадку можна назвати скло з рамками з вуглеводневого волокна. За зовнішнім виглядом воно нагадує оригінальну панель від «Айфона». Мінус — висока вартість. Не рекомендуємо брати дешеві аналоги.
Часто можна зустріти захисні панелі для смартфонів, які мають різні кольори екранних бортів. Це відмінна можливість дещо освіжити зовнішній вигляд девайса. Знову ж таки краще вибирати модель не з найдешевших.
Природно, у продажу є прості варіанти захисних екранів для мобільних телефонів з вигнутими дисплеями. В даному випадку закривається лицьова панель до вигину. Інша частина ніяк не захищена. Візуально це непогана альтернатива, однак в технічному плані створюється перешкода для сенсора. Крім цього, є різновид скла із захисними властивостями, що дозволяють приховати екран від сторонніх поглядів.
Що стосується рівня міцності, в більшості випадків у захисного скла для планшетів і смартфонів він на рівні 9H. Виходячи з досвіду, вони «ловлять» подряпини досить активно, як і захисна плівка, проте в очі це не дуже впадає.
Що стосується відповіді на питання, яке захисне скло краще, в цьому випадку потрібно керуватися своїми потребами та фінансовими можливостями. Пам'ятайте, що економити на вашому девайсі краще не варто. Набагато дешевше придбати його завчасно, ніж потім встановлювати захисне скло на розбитий екран смартфона.