Обладнання для ремонту дисплеїв (дисплейних модулів)

Бувають випадки, коли дисплей (дисплейний модуль) вашого смартфона виходить з ладу, з'являються «аномалії» при його роботі і подібні несправності. У зв'язку з тим, що вартість сучасних телефонів досить висока (відповідно деталі для смартфонів коштують не мало), не кожному по кишені придбати новий дисплей.
В наші дні набагато простіше і дешевше виконати ремонт дисплейного модуля. Для цього вам крім наявності спеціальних знань потрібно подбати про інструменти. У даній статті мова піде про те, які вам будуть потрібні пристосування та матеріали для того, щоб відремонтувати дисплей мобільного телефону (смартфону, планшету).
Загальні інструменти для модульного ремонту
Модульний ремонт смартфонів і планшетів передбачає мінімальне втручання у внутрішню «начинку» девайса. По суті, при цьому відбувається заміна знімного елемента в техніці на новий. У нашому випадку змінює деталлю є дисплейний модуль (тачскрін).
Процес ремонту дисплейного модуля досить простий, проте вимагає від вас наявності певних базових навичок і знань. Крім цього, слід озброїтися нехитрим набором інструментів. Давайте розглянемо основні інструменти, які вам потрібні.
Перелік приблизно наступний:
-
Набір викруток. Для початку підійде абсолютно будь-комплект. Головне, щоб він містив різні біти на основні різновиди гвинтів.
-
Двосторонній скотч. Бажано купувати спеціальні види, які відрізняються високою міцністю з'єднання і хорошою липкість. При цьому з'єднання з спіненого скотча вийдуть еластичніші, ніж із звичайного, але більш товсті. Запасіться варіантами з товщиною 1, 2, 3 і 5-6 мм.
-
Клей. Тут варіантів досить багато. Ми ж рекомендуємо для початківців майстрів використовувати серію В6000 або В7000. Варіант індустріального клею Е8000 сохне швидше, але і спритність для роботи з ним потрібно більше.
-
Лопатки, разъемники, медіатори. Подібні пристосування потрібні для завершення всіляких сполук, засувок, шлейфів. Придбати їх дуже просто, доступна вартість. Не рекомендуємо застосовувати металеві інструменти.
-
Спирт. Використовується в процесі видалення з плат слідів корозії або протирання роз'ємів, контактів. Найкраще підходить ізопропіловий спирт.
-
Засіб для видалення клею. Знадобиться, щоб позбутися від залишків клею, що з'єднує матрицю і скло дисплейного модуля. Подібна хімія для ремонту телефонів повинна бути у кожного майстра.
-
УФ-лампа. Дозволяє полимеризовать клей після процесу заливки модуля. Пам'ятайте, що чим вище потужність, тим менше витрачається часу на цей процес.
Список не повний і зазвичай доповнюється залежно від індивідуальних потреб кожного майстра окремо. Головне вибирати витратні матеріали високої якості.
Спеціалізовані інструменти для модульного ремонту
Крім базових інструментів і витратних матеріалів, що застосовуються в процесі ремонту дисплейних модулів, необхідно обзавестися спеціальними девайсами. Вони зроблять цей процес значно простіше і швидше.
Серед них потрібно виділити:
-
сепаратори;
-
верстати для ремонту дисплейних модулів;
-
ламінатори;
-
вимірювальні прилади;
-
інфрачервоні і термовоздушние паяльні станції (з феном і без нього);
-
паяльники;
-
блоки живлення лабораторні і т. д.
Поговоримо про основні застосовуваних девайсах окремо.
Сепаратор
Після зняття навісних елементів потрібно відокремити модуль від межі корпусу. В даному випадку використовується сепаратор. Обладнання для відновлення дисплеїв використовується саме для розклеювання дисплейного модуля. По суті це плита великих розмірів, яка нагріває поверхню деталі рівномірно. В результаті модуль розм'якшується і можна просто відокремити його від рамки вручну.
Сепаратор є одним з найбільш дорогих типів обладнання для пайки. Сьогодні на ринку можна зустріти моделі з різними розмірами і технічними особливостями. Краще зупинитися на варіантах, які мають спеціальні кріпильні елементи для розміщення дисплейного модуля смартфона або планшета.
Верстати
В процесі ремонту дисплейних модулів доводиться використовувати універсальні верстати. Вони містять різні форми для склеювання рамок, які індивідуальні для різних видів дисплеїв. Техніка дозволяє істотно спростити процес проведення ремонтних робіт. При цьому більшість моделей здатні як відокремлювати, так і встановлювати дисплеї, що дуже зручно.
Ламінатори
Часто виникає необхідність проведення робіт з ламінування дисплеїв мобільних телефонів будь-яких марок. З даної завданням ефективно справляються вакуумні ламінатори та автоклави. Сучасні моделі можуть працювати навіть з модними вигнутими LCD екранами для телефонів і смартфонів.
Як ви бачите, перелік обладнання, що використовується в процесі проведення даної категорії робіт, досить великий. Якщо ви збираєтеся займатися професійним ремонтом дисплейних модулів, без них просто не обійтися. В іншому випадку можна замінити деяку техніку на застосовувані в побуті пристрою. Вибір залишається тільки за вами. Ми ж рекомендуємо купувати обладнання для ремонту дисплеїв тільки у перевірених компаній!